Kalite Politikamız

  • Sütçüoğlu
  • Kalite Politikamız

Afyonkarahisar’ın Karacaahmet köyünde bulunan fabrikamızda Avrupa Birliği standartlarına uygun bir tesise sahibiz. 1989 yılından itibaren Karacaahmet köyünde üretim yapan şirketimiz 2007 yılından itibaren yine bu beldede halen kullandığı fabrikasını inşa ederek Avrupa Birliği standartlarında bir süt işletmesini bu tarihten itibaren memleketimize kazandırmıştır.

Bu fabrikada bina ve teknolojik donanım açısından Avrupa Birliği kriterlerini sağlayan şirketimiz 2011 yılında Avrupa Birliği projesini Türkiye’de ilk kez kazanarak süt işleme tesisini modernize etmiş ve Avrupa Birliği ile 001 nolu projeyi imzalamıştır. 4 Ocak 2012 tarihinden itibaren kendi kapasitesinde Avrupa Birliği standartları belgesini ülkemizde almaya hak kazanan ilk firma olmuştur. Ayrıca 2013, 2015, 2017 ve 2020 yıllarında da 4 kez Avrupa Birliği projesi kazanarak fabrikasındaki modernizasyonu en üst düzeye çıkmıştır. İlkleri yapmayı alışkanlık haline getiren firmamız AB uyum yasaları çerçevesinde alınması gereken işletme onay belgesini 9 Temmuz 2012 tarihinde alarak Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilecek ilk firmalar arasına girmiştir. Şirketimiz 2012 yılından itibaren Avrupa biriliği Standartları ve AB İş sağlığı güvenliği standartları belgesine ve işletme onay belgesine sahiptir.

Bunun yanında ISO 22000: 2005 Kalite sertifikası ile HELAL gıda sertifikalarına sahiptir.

Şirketimiz 2020 yılında Bakanlık tarafından açıklanan Çin Halk Cumhuriyetine süt ve süt ürünleri ihracatı yapabilecek 54 adet firmanın içinde bulunmakta olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

 Sütçüoğlu – Fatura   |  Sütçüoğlu – Müstahsil