Tarihçemiz

  • Sütçüoğlu
  • Tarihçemiz

Soyadımızla özdeşleşen ve 3 kuşaktır devam eden aile şirketimizin tarihine bakıldığında; dedelerimizin 1930’lu yıllarda Burhaniye ve Hayrabolu’da peynircilik mesleğine başladığını 21 temmuz 1953 tarihinde İzmir de Hasan SÜTÇÜ ve Halefleri kollektif şirketi ünvanı ile kurumsal yapısına kavuştuğunu 1967 yılından itibaren de babamız rahmetli Orhan SÜTÇÜ ‘nün ülkemizin çeşitli yerlerinde kurduğu mandıralarla  bugünlere kadar geldiğini görmekteyiz.

Sektörde 80 yıllık mazisi olan şirketimiz ülkemizde AB Projelerini 2011 yılında ilk kez kazanarak sanayiye öncülük yapmış akabinde 4 kez Avrupa Birliği projesi kazanarak AB standartlarındaki fabrikasını  Afyonkarahisar’ın Karacaahmet köyünde  memleketimize kazandırmıştır. Fabrikamız 20.000 metre karelik sahada 5000 metrekarelik kapalı alanda yapısal ve makineleşme açısından örnek bir tesis olmuştur. Fabrikamızda 30 km çaptaki çevre köylerden günlük toplanan doğal sütlerle başta pizzada kullanılan İtalyan tipi mozzarella peyniri olmak üzere, kaşar peyniri, lor peyniri, tereyağ ve % 100 manda sütünden yapılan kaymak, yoğurt ürünler üretilmektedir. Sütçüoğlu ailesi olarak 1940’dan beri doğal ve katkısız ürünlerin verdiği güvenle sizlerle çalışmaktan çok mutluyuz.

50 yılını bu mesleğe veren kendisinden başta dürüstlük olmak üzere çok şey öğrendiğimiz ve 30 Eylül 2006 tarihinde kaybettiğimiz hepimizin ustası babamız Orhan SÜTÇÜ’nün ne yazık ki bugünkü işletmemizi görememesi en büyük üzüntümüz olup onu her zaman rahmet ve şükranla anıyoruz.