image
HAKKIMIZDA

1940’dan beri
kaşar peyniri ustası…

Anadolu'nun bereketli topraklarında kekik kokan bol oksijenli yaylalarda otlayan inek ve manda sütünden yapılan leziz ve taze mozzarella ile doğallığın tadını çıkarın. Afyonkarahisar’ın huzur veren eşsiz doğasından gelen lezzetimizin sırrına ortak olun…

Sütçüoğlu

Sütçüoğlu Lezzeti

Sektörde 80 yıllık mazimiz ile atadan beri peynircilik yapıyoruz, Ege Bölgesi'nde 90'lı yıllarda blok mozarella peynirini ilk kez üretip, ustalığımızı modern makinalarla birleştirip bugün Avrupa Birliği ülkelerine ürünlerini ihraç edebilecek bir firmayız. Gıda güvenliği olan ve nefaseti yüksek, doğal, kaliteli ürünleri modern ambalajlarla hedefliğmiz kitleye ulaştırmaya devam ediyoruz.

image
image

Ürün Yelpazemize Göz Atın

Sütçüoğlu Peynirlerinin Lezzet Yolculuğu

Süt Toplama

Laboratuvar Testleri

Fabrikaya gelen sütlerimize teknik analizler uygulanır, antibiyotik testi yapılır ve asitlik, yağ, kuru madde, protein oranları kontrol edilir. Ayrıca somatik hücre testleri, toplam mezofilik ve aerobik canlı sayısı testleri, donma noktasına göre su analiz testleri yapılır.

Peynir Oluşumu

Süt Toplama

Yakın çevre köylerden araçlarımızla toplanan sütler soğuk zincir bozulmadan fabrikaya ulaşır.

Laboratuvar Testleri

Peynir Oluşumu

Peynirin içine süt, sofra tuzu ve şirden maya dışında hiçbir katkı maddesi kesinlikle girmez. Fabrikamızdaki hiçbir ürüne fermente maya kullanılmaz. Geleneksel usüllerle üretilmiş Sütçüoğlu peynirleri en doğal haliyle sofralarınıza gelir.

image
image